0

آشنایی با لوازم کراس فیت

دسته بندی ها : مقالات 28 اردیبهشت 1399 مدیر سایت 76 بازدید
خرید لوازم کراس فیت

بسیار مشخص است که کراس فیت از زمره ی ورزش های بسیار موثر و کار آمد قرن بیستم است و تاثیر فوق العاده عمیقی در تمامی بخش های ورزش ما پدید آورد. شما با مطالعه مقاله آشنایی با کراس فیت به راحتی میتوانید با این ورزش و نکات و محدودیت های موجود در آن آشنا شوید. اما مسئله اینجاست که آیا تاکنون فکر کرده‌اید که ابزار های کراس فیت چه چیز هایی هستند و ما برای داشتن یک باشگاه در خانه و یا تجهیز یک باشگاه کامل و بزرگ و یا خرید چند مورد از ابزار های کراس فیت برای تمرینات شخصی خودمان به چه وسایل نیاز داریم؟

با توجه به این موضوعات ما در این مقاله در نظر داریم تا این ابزارها را به طور کامل برای شما معرفی نمائیم. هرچند که کاملا مشخص است که هیچ ابزاری بر دیگری برتری ندارد و هر شخصی خود تشخیص دهنده‌ی اینست که چه ابزاری برای تمریناتش مناسب است. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

لوازم کراس فیت را بشناسید

۱. سازه‌ی کراس فیت:

این ابزار از زمره ی ابزارهای کراسفیت مادر محسوب میشود و یک جورایی معرفی شماتیک و نماد این ورزش هم هست. یک سازه کراسفیت دارای بسیاری از آپشن‌هاست ولی ابزارهای یک سازه کراس فیت را بصورت اجمالی نام میبریم :

این آپشن ها شامل: بدنه اصلی سازه ی کراس فیت؛ لند ماین، استند قرار گیری جای هالتر، نردبان معکوس، مانکی بار، مدیسن تارگت، پارالل و جای بتل روپ می‌باشد.

تعریف دهانه ی کراس فیت: هر چیزی در دنیا واحد شمارش مخصوص به خود را دارد در سازه های کراس فیت این واحد به اختصار دهانه نام گزاری شده است و تعریف آن اینست: دهانه مقدار فضایی است که میتوان یک هالتر را بر روی سازه قرار داد و دارای تمامی آپشن های مورد نیاز برای تمرین میباشد و شما اگر قصد خرید سازه کراس فیت را داشته باشد بهتر است از این موضوع آگاه باشید شما بایستی فقط قیمت دهانه را بپردازید و آپشن های سازه ی شما به نحوی حقوق شما میباشد و هزینه ای لازم نیست در قبال آن پرداخت نمایید.

اگر از تعریف سازه ها بگزریم به اقلام و ابزار های کراس فیت می رسیم ابزار های کوچک تری که هر کدام اثر گزاری خاص خود را دارند.

۲_جامپ باکس:

جامپ باکس از ابزار های بسیار مهم این ورزش میباشد که بعد انفجاری و آمادگی پرشی تمرین را برا آورده میکند .

۳_دار حلقه:

کراس فیت یک ورزش میان رشته ای است و تلفیق چندین ورزش مختلف میباشد که یکی از آن ها ژیمناستیک میباشد و میراث ژیمناستیک برای این ورزش دارحلقه میباشد که حرکت ماسل آپ از حرکت های اجرا شونده ی مهم روی دار حلقه است پس اگر دوست دارید بنیادی در کراسفیت قدرتمند شوید و این ورزش را بطور حرفه ای دنبال کنید هرگز از استفاده ی دار حلقه در تمرینات خود غافل نشوید زیرا اثر فوق العاده ای در حرکات انفجاری بالا تنه دارد.

لوازم کراس فیت

۴_هالتر کراس فیت:

به جرات میتوان گفت اگر لیفت کردن را از کراس فیت جدا کنیم دیگر آن ورزش جنجالی درون ذهن ما نخواهد بود پس هالتر از ابزار های مهم این ورزش بشمار میرود که الزام فوق العاده ای هم دارد البته نکته ای هم هست که خالی از لطف نیست اگر آن را بیان کنیم: هالتر های کراس فیت ،هالتر های بخصوصی هستند و با هاتر های بدنسازی متفاوت هستند و از جنس متفاوتی ساخته شده اند علت اصلی این تفاوت در زمانی است که لیفت کننده هالتر را بر زمین رها میکند و کوبیده میشود بر کف باشگاه ؛ برای همین هالتر های معمولی قدرت جذب حداکثری این ضربه ها را ندارند و در نهایت شکسته میشوند؛ حتی مممکن است مدتی هم خم باشند و با آن ها تمرین کنید

۵. پلیت کراس فیت:

صفحه وزنه هایی که برای وزنه برداری استفاده میشوند گاهی اوقات با عنوان پلیت در ابزار های کراسفیت نام گزاری میشوند البته این نام گزاری حرفه ای امروز دیگر حسابی جایگزین نام های قدیمی تر شده است و ما هم زین بعد آن را پلیت نام گزاری میکنیم.

پلیت های کراس فیت فرق کاملا مشخصی با صفحه های بدنسازی دارند ،صفحه های بدنسازی قابلیت خوردن بر زمین را ندارند و قابل شکستن میباشند زیرا آن ها برای کوبیده شدن بر زمین طراحی نشده اند منتها پلیت های کراس فیت کاملا بر عکس فوق العاده در برابر لیفت های سنگین و کوبیده شدن بر زمین مقاوم هستند و شما میتوانید هر چقدر که میخواهید آن ها را محکم بر زمین رها کنید و خیالتان راحت باشد که آسیبی بر پلیت های کراسفیت شما نمی آید امروزه چون این وسیله در ابزار های کراس فیت نقش پر رنگی دارد جا داشت که در زمره ی اقلام مهم ما یاد آوری شود زیرا کراس فیت بدون لیفت در واقع یعنی یک سری حرکات موزون که فاکتور قدرت در آن ها گم شده است.

6. روئینگ

روئینگ محصولی است شبیه به یکی از وسایل بندسازی با نام زیر بغل قایقی با این تفاوت که زیر نشیمن گاه آن ریلی قرار دارد تا ورزشکار بتواند با جلو و عقب کردن خود فشار بر پا ها و زیر بغل را هم زمان احساس و تمرین کند البته این صرفا مثالی بود جهت ایجاد یک ذهنیت راجب این محصول وگرنه در واقعیت روئینگ دارای هزاران هزار اختلاف جزئی و کلی در مهندسی ، طراحی و ساخت آن است و از لحاظ کارایی قابل مقایسه با زیر بغل قایقی نمیباشد چون از بنیان محصولی است که تفاوت های فاحش و غیر قابل انکاری دارد مسئله ای که میخواهیم واضح به آن اشاره کنیم اینست که این محصولات هرگز نمیتوانند جایگزین یکدیگر مورد استفاده قرار گیرند .

مدیر سایت
مدیر سایت

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.

چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه :

عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان سیگما پلاس

با عضویت در خبرنامه ویژه سیگما پلاس از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!